Prebieha váš život podľa vašich predstáv? Ste úspešní v práci? Rodinu a vzťahy máte jedna báseň? Darí sa Vám všetko, do čoho sa pustíte? Problémy sa vám oblúkom vyhýbajú? Všetci priatelia na vás hľadia so zbožnou úctou a pýtajú sa, ako to všetko zvládate?

Návštevy: 1004

Tak to máte skvelé a ja vám k týmto úspechom úprimne a z celého srdca gratulujem.

Ale verte či nie, pre niekoho život naozaj nie je prechádzka ružovou záhradou. Sú jedinci, ktorí sa zmätene a zo dňa na deň presúvajú svojou existenciou po malých krôčikoch, pričom takmer každý z nich je ešte okorenený nejakým tým problémom či trapasom. Netvrdím, že to často nie je zásluhou aj onoho jedinca.

 

Takýto životom skúšaný človiečik sa rozhodne raz za život vycestovať do Karibiku a príde tam tornádo. Zmení akčne cieľ cesty a ostane trčať na letisku. Krúpy padajú tam, kde ešte pred chvíľou svietilo slnko. Mobily a iné elektronické zariadenia sa vypínajú a odmietajú vydať akúkoľvek informáciu, aby ju následne podali vtedy, keď ju už nepotrebujete. Rodina chápe, že má doma niekoho, na koho je nutné pozerať sa s určitou dávkou súcitu a zhovievavosti (čo už im iné ostáva), ale aj im pohár trpezlivosti občas pretečie. Okruh priateľov sa zúži naozaj iba na tých, ktorí:

  1. sú na tom rovnako;
  2. sa na tom z bezpečnej vzdialenosti dobre bavia;
  3. sú dobrodružné typy hľadajúce povyrazenie z každodennej šedivosti bežného dňa a tešia sa, že nebude nuda;
  4. neveria, že si to všetko iba nevymýšľam.

Nuž, ale ako všetko v živote, aj toto SA DÁ PREŽIŤ ... s humorom a nadhľadom.

Príjemné čítanie.